Make your dreams at night and live them at the day.

Two years - Sherloki - Prolog

29. června 2014 v 15:03 | Pacakspacak |  Two Years

◄►Two years - Sherloki - Prolog◄►

Aoj! Tak je tu konečně Sherloki, je to jen prolog, proto tak krátké. Těším se na vaše názory :)

Bylo teplé odpoledne a z bytu 221B se ozývaly housle. Krásné melodie se linuly místnostmi. Dům byl až na Sherlocka prázdný. John zase randil s holkama, celá koupelna byla provoněná mužským deodorantem a v Johnově pokoji kuličky rozházeného oblečení. V takových chvílích Sherlock vážně pochybuje o jeho orientaci nebo dokonce i pohlaví, ale to by se snad po těch letech už ukázalo. Představa Johna jako ženu v šatech vykouzlila Sherlockovi lehký úsměv na tváří. Spustil housle podél těla a sedl si do křesla. Chvíli jen seděl s houslemi v ruce, potom je ale odložil a šel sehnat něco k jídlu, alias vydrancovat ledničku. Bohužel objevil, že John měl stejný nápad a lednička jizu byla vykradena. Zbylo v ní jen pár věcí, které se samotné jíst nedají a pak samozřejmě jeho experimenty (naložené oční bulvy, vzorky krve a neidentifikovatelné určitě toxické patlaniny. Sherlock musel hledat jinde. Rozhodl se nenápadně navštívit paní Hudsnovou a trochu se u ní najíst. Doma nebyla, rychle si vzal kus pečeného masa a trochu brambor. Svůj úlovek si odnesl nahoru.Sednul si do křesla a začal jíst. Dnes by neměl přijímat žádné klienty. S Johnem napsali na blog, že mají 3 dny volno. Sherlocka to nijak netěšilo, ale John si to přál, takk souhlasil. Byl teprve 2. den volna a už z nudy šílel. Pár klientů sice klepalo nebo zvonilo na dveře, ale buď jim nikdo neotevřel nebo jim otevřela paní Hudsonová a řekla jim, že nic nebude. Sherlocka ale prostě ty 3 dny úplně deptaly, slíbil to sice Johnovi, ale pořád si nejvíce přál, aby mu zavolal třeba Lestrade, že někdo dejme tomu zabil někoho důležitého a neví si s tím rady.

Když dojedl, zapnul televizi. Našel si nějakou stanici s kriminálními pořady. Moc dlouho mu to ale nevydrželo, jelikož případ vyřešil hned po předtavení všech možných podezřelých a důkazů. Takže nakonec skončil s nějakou hloupou telenovelou. K jeho štěstí někdo zaklepal. John ani paní Hudsonová nejsou doma, mohl by si vyřešit nějaký ten malý přípádek, nebo aspoň vyslechnout někoho zoufalého kdo prahne po jeho genialitě. Bohužel se mu do mysli vkradl Johnův zklamaný a rozčílený výraz, proto jen zařval: "Nepřijímáme návštěvy ani klienty!" klepání ale neustávalo.
"Říkám, že vám tady nikdo nepomůže, jděte pryč!" znovu zařval a postavil se. Chtěl se jít schovat do pokoje, aby ho nesvíralo pokušení jít otevřít dveře.

Klepání najednou ustalo. Sherlock si oddechnul a znovu se svalil do křesla. Místo klepání se ale začalo ozývat skřípání schodů. Že by se John vrátil tak brzo? To těžko, ten by byl daleko hlučnější. Sherlock se skoro nikdy nebojí, je spíš frustrovaný z toho, že neví o co jde, nebo kdo to je. Pro jistotu vsatl a vzal si v kuchyni pánvičku.

Dveře se otevřely, stál tam černovlasý, vysoký muž se zelenýma očima. Měl na sobě zlaté brnění a pod ním zeleno-černé oblečení.
"Kdo k čertu jste a co tu chcete?" nedůvěřivě se ho zeptal Sherlock a pánvičku držel v ruce podél těla. Muž mu připadal spíš jako někdo, kdo šel na párty v kostýmech a spletl si adresu.
"Pomoc." řekl tiše muž, šibalsky se ušklíbl a namířil na Shelocka svou zlatou hůl. Z té vyletělo něco jako zelený laser, který Sherlocka zasáhnul.
Sherlock padl bezvládně na zem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Iko Iko | E-mail | Web | 29. června 2014 v 17:03 | Reagovat

Vypadá to zajímavě a taky to má humorný podtext, což je ještě lepší. :) Těším se na další část.

2 Pacakspacak Pacakspacak | Web | 4. července 2014 v 17:00 | Reagovat

Díky :).

3 Chane Chane | Web | 6. července 2014 v 17:45 | Reagovat

Páne jo vypadá to lákavě. A Sherlock s pánvičkou je boží nápad :)

4 Veri Veri | 13. srpna 2014 v 14:35 | Reagovat

Je to... boží :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama