Make your dreams at night and live them at the day.

Červen 2014

Two years - Sherloki - Prolog

29. června 2014 v 15:03 | Pacakspacak |  Two Years

◄►Two years - Sherloki - Prolog◄►

Aoj! Tak je tu konečně Sherloki, je to jen prolog, proto tak krátké. Těším se na vaše názory :)

Bylo teplé odpoledne a z bytu 221B se ozývaly housle. Krásné melodie se linuly místnostmi. Dům byl až na Sherlocka prázdný. John zase randil s holkama, celá koupelna byla provoněná mužským deodorantem a v Johnově pokoji kuličky rozházeného oblečení. V takových chvílích Sherlock vážně pochybuje o jeho orientaci nebo dokonce i pohlaví, ale to by se snad po těch letech už ukázalo. Představa Johna jako ženu v šatech vykouzlila Sherlockovi lehký úsměv na tváří. Spustil housle podél těla a sedl si do křesla. Chvíli jen seděl s houslemi v ruce, potom je ale odložil a šel sehnat něco k jídlu, alias vydrancovat ledničku. Bohužel objevil, že John měl stejný nápad a lednička jizu byla vykradena. Zbylo v ní jen pár věcí, které se samotné jíst nedají a pak samozřejmě jeho experimenty (naložené oční bulvy, vzorky krve a neidentifikovatelné určitě toxické patlaniny. Sherlock musel hledat jinde. Rozhodl se nenápadně navštívit paní Hudsnovou a trochu se u ní najíst. Doma nebyla, rychle si vzal kus pečeného masa a trochu brambor. Svůj úlovek si odnesl nahoru.

When the dreams come true - 6.kapitola - Mighty horse

24. června 2014 v 21:00 | Pacakspacak |  When the dreams come true

◄When the dreams come true►

6. Kapitola - Mighty horse

Aoj! Moc nevím co bych vám k tomu dneska řekla. Snad jen, že děkuji moc za všechny komentáře u předchozích kapitol a taky doufám, že se tato kapitola vůbec vydá, protože jsem pryč a nechávám to na funkci určit datum vydání. Doufám, že už si jen užíváte před prázdninovou atmosféru a máte se dobře. Užjte si čtení :) .


Last war - Jednorázovka - FrostIron - 1/3

18. června 2014 v 0:06 | Pacakspacak |  Jednorázovky

►Last war

Jednorázovka - FrostIron - 1/3

Aoj, tentokrát je tu taková jednorázovka nejednorázovka, to proto, že je rozdělena na 3 části. Podobný typ povídky jsem ještě nikdy nepsala, takže to asi nebude žádný zázrak. Je to už taková dost velká fikce a možná málo propracované, ale snad to nějak půjde. Jsem zvědavá co tomu budete říkat. Těším se na vaše názory a děkuji za všechny pozitivní ohlasy na moje povídky :) .


Je tomu už několik let, kdy spolu Země a Asgard uzavřeli spojenectví. Aliance bohů a lidí. Nikdy žádné opravdové výhody nepřinášela až do tohoto dne. Ragnarok měl být dnem zničení světů. Dnem, kdy život padne a válka zahalí všechny kouty vesmíru. Nikdo netušil, že přijde válka, která může zapříčinit, že žádný Ragnarok nenastane, že konec hned 2 světů může nastat tak brzy. Válka Asgardu a Midgardu proti světům z jiných končin vesmíru, z končin kam ani Yggdrasil nesahá. Dvě strany, dvě vojska, miliony vojáků. Každý z nich věděl, že už se nevrátí. Bojují za zachování lidstva, za zachování života.

When the dreams come true - 5.kapitola - Allmäktig

14. června 2014 v 0:20 | Pacakspacak |  When the dreams come true

◄When the dreams come true►

5. Kapitola - Allmäktig

Představte si, že by se vaše sny a fantazírování splnilo. Zní to hezky co? Ale co když se vám váš dosavadní život změní od základu a najednou zjistíte že ani nevíte kdo jste, musíte se přizpůsobit novému životnímu stylu, rodině a dokonce i světu. A aby toho nebylo málo, vaše nová rodina je "božská" a to doslova. Pořád to zní tak pěkně? To zjistíte sami.

Aoj! A je tuuu... Další kapitolá :D Tentokrát je na mé poměry celkem dlouhá, tak snad si ji užijete. Uznávám, že může působit celkem nudně, ale nebojte, brzy se to rozjede. Jinak, píšu takovou Frostiron jednorázovku nejednorázovku, asi bude na tři nebo dva díly. Taky jsem začala psát Sherloki/Lokilok/Frostlock jak tomu jen chcete říkat, ale ten mi ještě nějakou tu dobu bude trvat. Opět bez bety, jelikož je to z částí psáno na mobilu tak očekávám hodně chyb, ale snad je přejdete s úsměvem a přivřete očko :) .Už dost řečí a přeju příjemné počtení.

Píšu ti bez konce a bez začátku

12. června 2014 v 23:22 | Pacakspacak |  Téma týdne v mém podání :)

◄Píšu ti bez konce a bez začátku►

Téma týdne: Píšu ti

Píšu ti bez konce a bez začátku. Od doby co tě znám má slova začínala se psát. Říkáte si, ale tím pádem si začala, možná, podle toho jak k tomu přistoupíte. Pohled na tebe mi bere slova, ale zároveň tvoří milióny odstavců o mých pocitech k tobě. Nevím kdy se mi začala ta slova psát do hlavy, proto bez začátku. Nevím ani kdy se psát přestanou, proto bez konce.

Kdybych měla sepsat vše co ti chci říct a co k tobě cítím, stačilo by to na knihu. Přečetl by sis jí? Zavadil bys o ní pohledem? Nebo snad už jsi zapomněl na ty chvíle semnou a ona tě už úplně změnila? Jsi už pro mě ztracený a mám se snažit zapomenout? Tolikrát jsem se snažila vymazat tě z mého srdce, tentokrát ale hlava bránila, když promítla mi každou vzpomínku s tebou. Párkrát myslela jsem, že už myšlenky na tebe mě netíží, stačilo jedno tvé slovo, jedna chvíle tebou a mé naděje se rozplynuly. Možná nikdy nepřestanu doufat, že se mi vrátíš.

Dej mi jeden den, aspoň jeden den kdy budeme žít minulostí a zapomeneme na přítomnost. Jeden den nesplněných přání. Jeden den bez ní a jen semnou. Den, ve který budeme spolu jako nikdy. Den pak skončí a my vrátíme se do reality, zapomeneš, ale já si budu v srdci nosit teplo tvého dechu a tvých doteků. Všechno bude jako dřív a já se znova budu muset dívat a poslouchat tebe s ní.

Poslední řádky a poslední slova, ale jen kousek toho, co chci ti říci. Teď stačí už jen odeslat a sledovat tvou reakci, ale nechci riskovat tvou ztrátu. Proto už zase mažu mou zprávu pro tebe a vypínám počítač. Jdu se snažit zapomenout, jako vždy, bez konce.

Tak je tu zase téma týdne :). Snad vám to zkrátí čekání na WTDCT a na další povídky. Nechala jsem se trochu unést pocity tak snad to není moc naplácané jedno přes druhé. Ještě bych chtěla dodat, že text se nevztahuje k žádné reálné osobě. Přeji příjemné počteníčko.

Sherlock :)

6. června 2014 v 22:37 | Pacakspacak |  Moje výtvory :)

◄Fan art►

Sherlock


Aoj!
Stejně jako Yoyo, jsme na výtvarce malovali portréty. Až na to, že jsem na to neměla jen 2 hodiny. A jelikož jsem to já, samozřejmě jsem malovala Sherlocka. Jedno oko má sice jiné než to druhé a rty strašně divné ale snad to jinak ujde :) . Doufám, že se vám bude líbit. Ráda si poslechnu vaši kritiku a rady :)

Měli byste zájem i o mé výtvory z hobbita (portréty Kiliho a Tauriel ) a trochu nepovedeného Sherlocka? Jinak v plánech na povídky je: pokračování WTDCT, jedna jednorázovka kterou dnes začnu psát a ankonec Lokilok na kterého se snad co nejdřív vrhnu.

A ještě něco k povídkám, napadlo mě, že bych mohla ke každé kapitolce napsat nějakou zajímavost nebo informaci ze severské mytologie, co vy na to?


When the dreams come true - 4.kapitola - Little times

4. června 2014 v 22:44 | Pacakspacak |  When the dreams come true

◄When the dreams come true►

4. Kapitola - Little times.

Představte si, že by se vaše sny a fantazírování splnilo. Zní to hezky co? Ale co když se vám váš dosavadní život změní od základu a najednou zjistíte že ani nevíte kdo jste, musíte se přizpůsobit novému životnímu stylu, rodině a dokonce i světu. A aby toho nebylo málo, vaše nová rodina je "božská" a to doslova. Pořád to zní tak pěkně? To zjistíte sami.

 
Aoj! Je tu další kapitolka. Poprvé s Lokiho pohledem, doufám, že to aspoň trochu vypadá jako Lokiho pohled na věc. Vcítit se do tak "kontroverzní" a jedinečné osoby je dost těžké a nevím jestli se to nějak vyvedlo. Najde se někdo tak hodný a objasní mi prosím v komentářích skloňování jména Frigga, je trapné, že píšu o Asgardu a nevím to, ale je tomu bohužel tak :D . Zkusím ke každé kapitole (nebo k jednotlivým kouskům samotné kapitoly ) přikládat hudbu. Doufám, že s mím hudebním vkusem budete spokojeni, asi to budou většinou soundtracky. Takže pro ty kdo mají zájem přeji i příjemný poslech :) .Se základní betou ode mě (takže žádný zázrak). Přeji příjemné čtení, děkuji za všechny komentáře a snad se bude kapitolka líbit :).

LOKI


"Jsem zpět, je tady?" vydal jsem ze sebe celý udýchaný. Konečně, konečně, po tolika letech. Tolikrát jsem chodil kontrolovat propast a doufal, že už nabyla zpět své síly, ale zároveň, že je síla pořád spoutaná a ona je v bezpečí. Naposledy jsem jí viděl, když jsem ji vezl na Bifrost, nechápala, co se s ní děje, pořád se usmívala. Poslední vzpomínky s ní, ty nejcenější, to jak se přestala usmívat když jsem jí obejmul a má slza ukápla na její malé rameno. Když jsem jí poté na Midgardu mazal paměť a ona usnula. Byla tak zranitelná a vládla tak velkou mocí.


Thor mi pokývl hlavou jejím směrem, dveře se zavřely, spatřil jsem ji. Byla.. velká, už to nebyla malá holčička. Chtěl jsem jít za ní, obejmout ji, říct jí všechno, všechno co jsem nikomu jinému říct nemohl. To, že jsem adoptovaný. To, že nenávidím a zároveň svým způsobem miluju svou rodinu, všechno. Vydal jsem se za ní, zastavila mne ale vlna energie a její malý skrat.

Člověk, kterého jsem měl nejraději, jediný za kterého bych položil život, jediný který pro mě znamená víc jak já sám a ona se mě bojí. Bojí se mě, MĚ! Nejsem člověk který by brečel pro jiné, kterému by záleželo na jiných. Měl jsem jen jednoho člověka, vzali mi ho, a když je zpátky, bojí se mě, bojí se své rodiny, svého domova. Už jsem to nemohl vydržet. Její oči které strachem a úzkostí křičeli mě probodávaly.

Odešel jsem, nesnesl jsem pomyšlení na to, že se mě bojí, že mě nevidí jako dřív. Ten zatracený Midgard.. všechno zkazil. Schoval jsem se na chodbě mezi dva sloupi u zdi a opřel se o ně. Takhle jsem se schovával když jsem byl malý. V dobách, kdy jsme si ještě s Thorem hráli na schovku a všechno bylo dobré. Když ho otec tak nezvíhodňoval a byli jsme jen nevinné děti. Nechtěl jsem, ať mě někdo vidí, chtěl jsem zmizet, a tak jsem zmizel. Zmizel do světa stínů a vzpomínek. Byl bych tam zůstal ještě dlouho ale matka vyvedla Triggu z pokoje. Zviditelnil jsem se a šel zpátky do místnosti. Ucítil jsem ještě její pohled, ale už jsem se na ni nemohl podívat.

"Co teď?" začal Thor
"Nic si nepamatuje, přesně jak jsme chtěli," řekl Odin
"Jak jste vy chtěli! Tvoje vlastní dcera, má sestra! A bojí se nás!" přidal jsem se rázně do hovoru. Už dlouho jsem nebyl tak naštvaný, naposledy když jsem zjistil, že jsem adoptovaný.
"Loki, uklidni se! Byl to tvůj vlastní nápad poslat jí pryč." okřikl mne Thor
"Já vím, a nenávidím se za to! Musel jsem poslat pryč a donutit zapomenout jediného člena téhle rodiny který mi nikdy nelhal!"
"Uklidni se synu."
"Já.. já nejsem - tvůj - SYN!"
"Tak to ani ona není tvoje sestra."

Nechtěl jsem je už dál poslouchat, Odin nemá právo mi něco říkat. To ho ani trochu netíží to, že celý život kvůli nám musela žít Trigg ve lži? Musím vymyslet co dál, já ji poslal pryč, já ji zase musím dát dohromady a vysvětlit, co se tu děje. Šel jsme do svého pokoje a sundal si nepohodlné brnění, převlékl jsem se do běžného Asgardského oblečení a lehl si na postel. Potřeboval jsem přemýšlet. Vzal jsem si mou světelnou kuličku. Když potřebuju přemýšlet, jednoduše ji položím do vzduchu a ona levituje a u toho svítí. Frigga mi ji dala, když jsem byl ještě malý. Uměla ji očarovat aby všude kolem promítala cokoliv ona chtěla. Před spaním mi tak vyprávěla pohádky a kulička z pokoje dokázala vytvořit prostředí příběhu i samotný příběh. A ve dny, když jsem byl smutný, tak mi Frigga promítla vesmír a hvězdy. Mě to ale nikdy nenaučila, umím ji jen rozzářit.

Co dál?

2. června 2014 v 19:29 | Pacakspacak |  Novinky a Informace

►Co dál ?◄

Aoj! Mám na vás pár otázek a plánů do budoucna :) .
  1. Kromě WTDCT (When the dreams come true) bych ráda psala ještě něco, někdy prostě není inspirace, ale má hlava je plná jiných věcí, které by se daly použít. Měli byste zájem třeba o Lokilok (Sherlock / Loki) ? Pak se tu samozřejmě nabízí možnost FrostIronu, ale pro ten momentálně nemám žádnou inspiraci ani nápad na příběh :D.
  2. Jak jste si mohli také všimnout přidala jsem i něco na téma týdne s tématikou Lokiho, měli byste i do budoucna zájem o podobné věci?
  3. Ráda bych také přidávala i jiné příběhy netýkající fanfiction, toto není ani tak otázka spíš plán do budoucna :D
Na závěr ještě pár informačních věcí. Jsou poslední týdny školy, zkoušky v ZUŠ a tak dále a tak dále... Možná nebudu tolik stíhat psát a asi ani nebudu mít inspiraci a nápady co psát. Od 25.6 jedu pryč a pokud nestihnu nic předepsat budete pár týdnu bez fanfic, ale doufám že je to ta nejhorší možnost. Doufám, že jste zatím spokojeni a budete dál číst moji tvorbu :). Děkuji za všechny názory a mějte se hezky ! :D